Παρασκευή, 19/04/24, 13:22:42
Main
Registration
Login
In-PC..Ο Σκοπος Μας Η Ευχαριστηση Σας
Welcome Guest | RSS

                                                                                                         
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ιταλικό Πρωτάθλημα » Ντελ Πιέρο: "Δεν μιλάω για τις μεταγραφές που κάνουμε"
Ντελ Πιέρο: "Δεν μιλάω για τις μεταγραφές που κάνουμε"
JuVe913Date: Σάββατο, 25/04/09, 15:53:47 | Message # 1
Group: Removed





Μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι της Γιουβέντους με την Ίντερ ύστερα από την οποία οι "μπιανκονέρι" έμειναν 10 πόντους πίσω από την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο στο κυνήγι του τίτλου, στο σύλλογο του Τορίνο άρχισε ήδη να συζητείται ο σχεδιασμός της επόμενης χρονιάς.

Η "Γηραιά Κυρία" αναμένεται να κάνει ακριβές μεταγραφές το καλοκαίρι για να εμπλουτίσει το ρόστερ της και να επανακτήσει τα σκήπτρα του ιταλικού ποδοσφαίρου, αλλά σύμφωνα με τον αρχηγό της Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο, αυτό δεν αρκεί.

Μιλώντας στην Tuttosport, ο έμπειρος επιθετικός είπε: "Δεν φτάνει να έρθουν δύο-τρείς παίκτες νικητές. Το πρωτάθλημα κρίνεται και από άλλους παράγοντες. Για παράδειγμα παίξαμε πολλούς νυχτερινούς αγώνες φέτος το χειμώνα κάτι που δεν βοηθούσε να έχουμε καλή απόδοση γιατί επικρατούσε κρύο και υγρασία. Επίσης τα διαιτητικά λάθη έκριναν την έκβαση πολλών αγώνων".

Ακόμη ο 35χρονος αρχηγός της Γιουβέντους προσέθεσε: "Εν τέλει το πρωτάθλημα χάθηκε από δικά μας λάθη σε όλες τις γραμμές του γηπέδου. Πρέπει να μάθουμε από αυτά και να βελτιωθούμε γιατί δεν θέλω να ξανατερματίσω δεύτερος ή τρίτος".

Τέλος, ο Ντελ Πιέρο δεν παρέλειψε να μιλήσει και για το μεταγραφικό σχεδιασμό της "Κυρίας": "Σχετικά με τις μεταγραφές ποτέ δεν έχω εκφράσει αντίρρηση για καμία από αυτές. Ο λόγος είναι πολύ απλός. Δεν κάνω υποδείξεις στην ομάδα σχετικά με τις μεταγραφές, ούτε κάποιος ζητάει τη γνώμη μου".

Attachments: 7642754.jpg (6.5 Kb)
 
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ιταλικό Πρωτάθλημα » Ντελ Πιέρο: "Δεν μιλάω για τις μεταγραφές που κάνουμε"
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


| Copyright MyCorp © 2024 | Powered by uCoz |