Σάββατο, 20/04/24, 15:40:16
Main
Registration
Login
In-PC..Ο Σκοπος Μας Η Ευχαριστηση Σας
Welcome Guest | RSS

                                                                                                         
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ιταλικό Πρωτάθλημα » Μουρίνιο: "Βελτιώθηκε το ιταλικό πρωτάθλημα"
Μουρίνιο: "Βελτιώθηκε το ιταλικό πρωτάθλημα"
JuVe913Date: Σάββατο, 27/12/08, 16:14:17 | Message # 1
Group: Removed





Στα πρώτα του βήματα στη Serie A ο Ζοζέ Μουρίνιο είχε δηλώσει (και προκαλέσει κατακραυγή με αυτήν την τοποθέτηση) ότι το ιταλικό πρωτάθλημα είχε μείνει αρκετά πίσω σε σχέση με την Premiership ή την Primera Division.

Με τη συμπλήρωση 17 αγωνιστικών που βρίσκουν την Ιντερ στην κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας κατέχοντας τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα, ο Πορτογάλος προπονητής δείχνει να αλλάζει κάπως την άποψή του: "Μπορεί να έχω κάνει και λάθη, αλλά νομίζω ότι το πρωτάθλημα είναι καλύτερο από την περσινή σεζόν. Δεν το λέω αυτό επειδή ο Μουρίνιο είναι στην Ιταλία ή επειδή η Ιντερ έχει αλλάξει δραματικά".

"Οι ομάδες είναι πιο επιθετικές, χωρίς να χάνουν την οργάνωσή τους από τακτικής άποψης. Προπονητές όπως ο Λουτσιάνο Σπαλέτι, ο Μάρκο Τζιαμπάολο, ο Βάλτερ Τζένγκα παίζουν οργανωμένο ποδόσφαιρο, αλλά προσφέρουν και μεγάλο θέαμα", τόνισε σε συνέντευξη που παραχώρησε στο επίσημο κανάλι των "νερατζούρι".

Ο Μουρίνιο έδειξε να διαφωνεί και με την εμπορικότητα της Serie A σε σχέση με το κορυφαίο πρωτάθλημα βάσει αριθμών σε αυτόν τον τομέα, την Premiership: "Στην Ιταλία υπάρχουν τα ίδια συναισθήματα που υπάρχουν στην Premiership και η αντίστοιχη πυρετώδης προετοιμασία του πρωταθλήματος που θέλει να πουλήσει. Είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα του ιταλικού πρωταθλήματος".

Attachments: 0867936.jpg (5.5 Kb)
 
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ιταλικό Πρωτάθλημα » Μουρίνιο: "Βελτιώθηκε το ιταλικό πρωτάθλημα"
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


| Copyright MyCorp © 2024 | Powered by uCoz |