Πέμπτη, 25/04/24, 21:41:25
Main
Registration
Login
In-PC..Ο Σκοπος Μας Η Ευχαριστηση Σας
Welcome Guest | RSS

                                                                                                         
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ελληνικό Πρωτάθλημα » Χουανφράν: "Έχω συμβόλαιο με την ΑΕΚ"
Χουανφράν: "Έχω συμβόλαιο με την ΑΕΚ"
JuVe913Date: Σάββατο, 25/04/09, 15:17:58 | Message # 1
Group: Removed





Εκτενή συνέντευξη στην ισπανική έκδοση του Eurosport.com παραχώρησε ο Χουανφράν. Μεταξύ άλλων, ο 32χρονος αριστερός μπακ της ΑΕΚ αναφέρθηκε στο μέλλον του, επισημαίνοντας πως δεν έχει λόγο να φύγει από την Ελλάδα.

Αρχικώς ο Ισπανός άσος πήγε ένα χρόνο πίσω και ξήγησε τους λόγους που αποδέχθηκε την πρόταση της Ένωσης. "Μετά από μία κακή σεζόν με αρκετή πίεση, είχα προτάσεις από την Ισπανία, αλλά ήθελα να μείνω μακριά από όσα συνέβησαν με τη Σαραγόσα. Δεν ήθελα να πετάξω άλλη μία χρονιά. Αν αποδέχθηκα την πρόταση της ΑΕΚ ήταν επειδή η Ελλάδα είναι μια μεσογειακή χώρα και ο ρυθμός της ζωής είναι παρόμοιος. Με σύζυγο και παιδί, πρέπει να βρεις κάτι άνετο".

Ερωτηθείς για τη ζωή στην Αθήνα, ο Χουανφράν δήλωσε: "Το μόνο που έχω διαπιστώσει ότι μου λείπει είναι η οικογένεια και οι φίλοι. Υπάρχει όμως καλό φαγητό. Ο καιρός είναι λίγο κρύος, αλλά η πόλη είναι ασφαλής".

Σε ερώτηση για το αν έχει προσπαθήσει να μάθει ελληνικά απάντησε ειλικρινώς: "Δεν τόλμησα γιατί είναι περίπλοκα. Καθημερινά στην προπόνηση όταν πιάνεις λέξεις και προσέχεις τι λέγεται μαθαίνεις περισσότερο, αλλά δεν μιλάω".

Τέλος με αφορμή το γεγονός πως τα τελευταία χρόνια αλλάζει διαρκώς ομάδες ρωτήθηκε τι θα πράξει εφέτος το καλοκαίρι. "Είμαι καλά. Ευτυχώς δεν αντιμετωπίζω προβλήματα τραυματισμών, νιώθω δυνατός και παίζω διαρκώς. Όπως φαίνεται θα παραμείνω, αφού έχω συμβόλαιο για άλλον ένα χρόνο".

 
IN-PC Ενας Κοσμος Σε Ενα Site » Αθλητικα » Ελληνικό Πρωτάθλημα » Χουανφράν: "Έχω συμβόλαιο με την ΑΕΚ"
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


| Copyright MyCorp © 2024 | Powered by uCoz |